НАТО планира превантивни изпреварващи удари в случай на война с Русия ВИДЕО

от NarodSvoboden

Ръководството на НАТО обсъжда нанасянето на високоточни превантивни удари на руска територия в случай на въоръжен конфликт между Москва и Алианса. Това каза председателят на Военния комитет на НАТО адмирал Роб Бауер на конференция в Брюксел.

„По-умно е да не чакаме, а да ударим пускови установки в Русия, ако тя ни атакува. Това, което е необходимо, е комбинация от прецизни удари, които ще деактивират системите, използвани за атака срещу нас, и ние трябва да ударим първи“, заяви Бауер.

Той добави, че Северноатлантическият алианс трябва да попълни запасите си от оръжия, да актуализира системите за противовъздушна отбрана и системите за високоточни удари.

"Водещите западни компании трябва да се подготвят за война и съответно да коригират своите производствени и дистрибуторски линии, за да станат по-малко уязвими от изнудване от Русия и Китай", каза още председателят на Военния комитет на НАТО.

„Ако успеем да осигурим предоставянето на всички жизненоважни услуги и стоки при всякакви условия, това ще бъде ключова част от нашите възпиращи сили“, посочи той.

Според Бауер възпирането на врага включва не само военни способности, но и използването на всички налични средства във война.

„Виждаме това в нарастващия брой актове на саботаж и Европа преживя това във връзка с енергийните доставки.

Мислехме, че сме сключили споразумение с Газпром, но в действителност бяхме сключили споразумение с г-н Путин. Същото важи и за китайската инфраструктура и стоки. Ние всъщност сключваме споразумение със Си Дзинпин“, каза той.

Той посочи силната зависимост на западните страни от доставки от Китай, където се произвеждат 60% от всички редкоземни материали и 90% се преработват. По думите на адмирала от Китай идват и химически компоненти за успокоителни, антибиотици, противовъзпалителни лекарства и лекарства за лечение на хипотония.

„Ние сме наивни, ако смятаме, че Комунистическата партия никога няма да използва тази власт. Бизнес лидерите в Европа и Америка трябва да разберат, че бизнес решенията, които вземат, имат стратегически последици за сигурността на техните страни. Бизнесът трябва да бъде подготвен за военен сценарий и да адаптира своите производствени и дистрибуторски вериги съответно“, подчерта Бауер.

Може също да харесате

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00