Екссекретар на МВР разкри за страшна болест, проговори за Цветелина Бориславова и Алексей Петров ВИДЕО

от NarodSvoboden

Ако питате приятелите ми от детските години, ще ви кажат, че съм зубрач и откачалка, ако питате приятелите ми от МВР ще ви кажат, че съм малко лош, дръпнат, но подреден и методичен, ако питате приятелите ми от днес – застаряващ секссимвол. Това заяви бившият главен секретар на МВР Калин Георгиев в интервю за Нова телевизия.

"Никога не съм бил в политиката. Винаги ми е била противна. Презирал съм политиката в някои от измеренията ѝ, а някои политици във всички.

Никога не съм правил компромиси по никакъв повод със съвестта си и със собствения си морален компас. Исках света, а ми дадоха атлас и моливчета.

Тази романтична представа за професията на контраразузнавач много бързо изчезна. В момента, в който постъпиш в академията ти обясняват, че основното ти оръжия са моливчето и химикалът", призна още той и допълни, че за подготовката си е тренирал бокс, джидо, карате.

Атентатът в Сарафово

"Най-трудният ми момент бе по време на терористичния акт в Сарафово. Бе много сложно.

Помня всичко от този ден. Пръв ми се обади дежурният на МВР. Каза ми "Има инцидент в Сарафово". Аз между другото бях в Бургас тогава, бях в отпуска за 3 дни и трябваше да науча сина си да плува. Добре, че имаше учители по плуване", спомня си той.

"Видях разхвърляните и разпръснати човешки тела навсякъде и миризмата на изгоряла плът. Хвърлих си дрехите после.

Стоях една седмица там, перях си тениската в тоалетната на аерогарата, докато не свърши сапунът и си я обличах и тя съхнеше върху мен", каза още Георгиев.

По думите му ние сме страна с много мек да го кажем полицейски, контраразузнавателен режим, ние сме туристическа страна. В Турция е съвсем различно.

МВР ми взе здравето

"Едно заболяване, различно от настинка, което трябваше да преодолея и го преодолях.

Не искам да говоря на тази тема. Благодарен съм на покойния генерал Стоян Тонев, който ми помогна", призна Георгиев.

"Ще помня всичките си случаи. От първия си, който бе за канал за трафик на хора, свързан с една терористична организация през 1999-та година, до всички знакови резонансни дела като директор на Криминалната полиция и като главен секретар на МВР.

Нито операцията "Наглите", нито "Килърите", нито магистралните грабежи, нито атентатът в Сарафово.

Имал съм много тежки моменти. Направил съм много лоши избори. Те са били лоши за мен имиджово, но близката история казва, че не съм сгрешил много", коментира бившият секретар на МВР.

По думите му провалът с "Октопод" е бил, заради наивност.

"Тръгнахме да воюваме с една империя с много ресурс и не успяхме да изпълним задачата. Може би сме били наивни и не дотам подготвени. Вината е моя, защото аз съм бил ръководител", посочи Георгиев.

Алексей Петров

"Ако знаех кой е убил Алексей Петров веднага бих изтичал в прокуратурата и да им прошепна, но в никакъв случай това не е свързано с работата му в ДАНС и такива глупости, които се изговориха. Аз познавам много бивши ръководители, които са живи и здрави.

По-скоро е разчистване на сметки в подземния свят“, смята той.

По думите му е абсурдно твърдението, че Петров е бил ликвидиран заради компромат.

"Може да е разполагал с някаква чувствителна информация, но за информация не убиват. Компроматът е силен тогава, когато аз знам, че ти знаеш, че аз знам. В момента, в който компроматът излезе, той спира да бъде силен.

Вероятно има други неща, които са станали причина за това убийство. За мен е чисто криминално, без да има политическа фактор. И преди е имало опити, преди той да стане фактор в политиката", каза още Георгиев.

Самоубийството на полицай

Той коментира и самоубийството на полицая Димитър Петров.

"Това момче си отиде направо. Ядосан съм. Той се самоуби, за да покаже, че нещо трябва да се промени.

В САЩ такова нещо не може да стане. Там има един термин "Suicide by cup" (Самоубийство чрез полицай). Там ако докоснеш полицай, може да бъдеш застрелян.

Не казвам, че в България трябва да бъде същото, но тези момчета и момичета не трябва да бъдат приравнявани на останалите граждани като нас.

Аз останах малко неразбран, когато казвах, че "на нас ни се плаща, да умираме, за да живеят другите. Полицаите, и служителите на МВР и войниците отиват там, където другите бягат и това трябва да им се признае", заяви той.

Извън политиката

"Нищо не искам да казвам на политиците. Влизането ми в Народното събрание не е част от бъдещите ми творчески планове.

Имал съм покани, повече от веднъж, над 5 пъти. Не само от една политическа партия. Има много желаещи хора. Това не е за мен, не е моето, не искам ги понасям, няма как да бъда част от този т. нар. елит.

На всичкото отгоре те се наричат политическа класа. Те нито имат клас, а повечето са декласирали елементи", смята той.

Един политик от провинциален град се опита да ми каже кой да назнача да е директор. Аз му казах, че назначенията са от МВР. Цветанов го извика, разговаряли са и след този случай, никой не си позволи да ми вдигне телефона и да ми поиска каквото и да е.

На мен ми се е случвало да казвам: "Може да ме уволниш, но не може да ми кажеш какво да правя". Той обаче не уточни на кого точно го е казал, но заяви, че е важно, че го е казал", посочи Георгиев.

Работа с Цветелина Бориславова

"В момента съм Директор на дирекция сигурност в банката на Цветелина Бориславова. Никой няма да повярва, но аз имах доста предложения за работа, все още ги имам, макар че не си търся работа.

Сам си избрах да работя в холдинга на г-жа Бориславова, след като тя ме покани. Борисов няма нищо общо с назначаването ми", заяви той.

Георгиев вдигна завесата и над семейството си. Посочи, че благодарение на съпругата си, майка му и майка ѝ, има такова добро дете, с което се е запознал, когато то е станало на 10 години.

Той си спомни и няколко лични случки. В една от тях е щял да сглобява самолет със сина си, но телефонът му е звъннал и е трябвало да излезе. Когато се върнал, детето го чакало с комплекта за самолета, заспало подпряно на 2 възглавници.

При другата случка се прибрал по-рано, съпругата му казала на сина му да пожелае лека нощ на баща си, а детето отишло до негова снимка и казало "Лека нощ", при положение, че той е бил в стаята.

Към днешна дата синът му учи психология. Георгиев обаче казва, че му липсва 1-месечният Макс, 5-годишният Макс 10-годишният Макс.

Може също да харесате

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00