Цял живот сме приготвяли киселото зеле погрешно, цаката е…

от NarodSvoboden

Едва ли има българин, който през студените дни да не обича да похапва кисело зеле. Добре, де, ако има такива, то те са малцина.

Киселото зеле е неизменна част от българската традиционна кухня през зимата и заради това и до ден днешен много хора го приготвят у дома. Дори и в апартаментите има как да направим тази благинка.

Но как ще реагирате, ако научите, че мнозина допускат сериозна грешка при приготвянето на киселото зеле! При това вие може да сте един от тях!

Сложете това в бидона при зелето и то ще стане още по-вкусно

Много хора не знаят как да ферментират правилно зелето и следователно не получават резултата, който биха искали. Една от основните грешки е изборът на самия зеленчук.

Той трябва да бъде избран „отговорно“ – трябва да е сорт в средата на сезона. Именно благодарение на факта, че се използват такива сортове, киселото зеле става сочно.

От jenata.blitz.bg прегледаха старите рецепти на бабите ни и установиха, че има и други грешки, които могат да бъдат допуснати при ферментацията на киселото зеле. Поради такива „пробиви“ съществува заплаха от различни нежелани последици.

Защо се образува слуз, когато киселото зеле е кисело зеле?

Този „страничен ефект“ е възможен поради няколко причини:

  • Към зеленчука се добавя малко сол (препоръчително е да използвате 2 препълнени супени лъжици за 3-литров буркан).

  • Съдът със зелето се изнася късно от топло на хладно място.

Невъзможно е да се каже точно колко време трябва да се съхранява киселото зеле на топло, тъй като зависи от това как ще протече процесът на ферментация. И по време на него определено е необходима намеса.

Но повече за грешките, които допускаме с киселото зеле – ще научите на jenata.blitz.bg

Може също да харесате

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00