Трагедия! ТикТок звезда почина само на 19 г. СНИМКА

Южноафриканската TikTok звезда Беандри Буйсен почина на 19-годишна възраст, страдаща от рядкото заболяване прогерия, което причинява бързо стареене при децата, съобщи Independent.

В сряда, 18 декември, майка й Беа Буйсен потвърди новината в сърцераздирателен пост във Facebook, озаглавен „В любяща памет на Беандри Буйсен“.

„С дълбока тъга съобщаваме за кончината на Беандри Буйсен, една от най-обичаните и вдъхновяващи млади жени в Южна Африка“, пише почернената майка.

Беа подчерта въздействието на дъщеря си, като написа: „Въпреки предизвикателствата, с които трябваше да се справи, Беандри излъчваше надежда и радост от живота. Тя беше глас и символ на осведомеността за прогерията и други специални нужди и вдъхновяваше хиляди с уникалния си дух.“

Беа също така отбелязва, че Беандри е последният оцелял човек в Южна Африка с прогерия, която е известна и като синдром на Хътчинсън-Гилфорд (HGPS).В заключение тя помоли за уединение на семейството в този труден момент и обеща да сподели подробности за траурната служба на по-късна дата.

Акаунтът на Беандри в TikTok, в който тя споделяше стоплящи сърцето видеоклипове, събра над 278 000 последователи. Постовете ѝ често получаваха широка похвала, като феновете ѝ признаваха нейната издръжливост и оптимизъм.

Над 300 хил. гледания

След смъртта ѝ видеоклипът в знак на почит в TikTok събра над 300 000 гледания. Надписът гласеше: „Вече ни липсваш толкова много.“

Беандри е претърпяла сърдечна операция на 8 октомври, както сподели майка ѝ в по-ранна публикация във Facebook, благодарейки на феновете за техните молитви и подкрепа. По-късно Беа разкрива, че сърцето на Беандри е спряло, което предизвиква вълна от подкрепа от нейните последователи.

Децата с прогерия обикновено изглеждат здрави при раждането си, но започват да проявяват признаци на бързо стареене през първите две години от живота си. Симптомите включват забавяне на растежа, загуба на телесни мазнини и коса, състарена кожа, скованост на ставите и сърдечносъдови усложнения. Интелектуалното развитие обикновено не е засегнато.

Средната продължителност на живота на хората с прогерия е приблизително 14-15 години, като повечето от тях се разболяват от сърдечно заболяване или инсулт. Въпреки това някои хора живеят до двадесетте си години. Неотдавнашният напредък в научните изследвания доведе до разработването на лечения, насочени към овладяване на симптомите и потенциално удължаване на живота.

Въпреки тези постижения понастоящем няма лечение за прогерия. Продължаващите изследвания се фокусират върху разбирането на основните механизми на заболяването и разработването на ефективни терапии за подобряване на качеството и продължителността на живота на засегнатите лица.

Related posts

3 традиции, които задължително трябва да спазим на Бъдни вечер

Много лоша новина за руската армия!

Внезапно почина кмет на наша община, лекарите били безпомощни